KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14488379

nr 1448 8379

Mariana Manner

(f. 1943), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 101/130, daterad 84, "rå". Bildmått: 25x20cm, yttermått inklusive ram: 46x33cm

Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 14 februari 2022
kl 18:51:56

8/2 22:12:43 1      Vinnande bud

Mariana Manner

Läs mer om Mariana Manner